Blog navigation

آخرین ارسال‌ها

ارسال شده در :"2022 - "

 • جشن های باستانی ایران؛ جشن آبانگاه
  جشن های باستانی ایران؛ جشن آبانگاه
  113 بازدید

  جشن ها یکی از کنش های اجتماعی فرهنگی در جامعه هستند که می توانند فرهنگ، تاریخ و پیشینه یک مردم را به نمایش بگذارند. ایرانیان در روزهای مختلف سال، جشن های گوناگونی دارند که این جشن ها در هر بخش کشور رنگ و لعابی مخصوص به خود را گرفته است. یک جشن سراسری در خرده فرهنگ ها، به آیین ها و جزئیات گوناگون منقش شده و زیبایی آن جشن را دو چندان کرده است. در ادامه سلسله نوشتارهای معرفی جشن های باستانی ایران به سراغ جشن آبانگاه می رویم تا شما را بیشتر با این جشن آشنا کنیم.

  بیشتر بخوانید...
 • جشن های باستانی ایران؛ نوروز
  جشن های باستانی ایران؛ نوروز
  191 بازدید

  در فرهنگ های مختلف، یک اتفاق تاریخی خاص یا یک نظم مشخص را به عنوان مبنای تنظیم تقویم انتخاب نموده اند و بر آن اساس یک تقویم را پایه گذاری می کنند. در کشور ما، اولین روز فصل بهار در آغاز اعتدال بهاری به عنوان اولین روز سال در نظر گرفته شده است و هر ساله در ایران و سایر کشورهای حوزه فرهنگی آن جشن گرفته می شود. همزمان شدن اولین روز سال ایرانی با نخستین روز بهار، حال و هوای ویژه ای به این مراسم می دهد و مردم و طبیعت توامان با هم برای برگزاری این جشن آماده می شوند. در فرهنگ ایرانی، به جشن آغاز سال...

  بیشتر بخوانید...
 • شش نکته در خصوص معذرت خواهی که باید بدانیم.
  شش نکته در خصوص معذرت خواهی که باید بدانیم.
  172 بازدید

  معذرت خواهی بهترین نسخه ایست که بعد از بروز یک دلخوری می توانیم سراغ آن برویم. یک معذرت خواهی درست می تواند برای رابطه ای که توسط یک دلخوری قطع شده است، مانند یک گره بوده و دو طرف را به هم نزدیکتر کند. البته این در صورتی است که فرآیند معذرت خواهی به طور صحیح طی شده و دو طرف تمایل داشته باشند که کدورت پیش آمده را کنار بگذارند. در ادامه این نوشتار همراه ما باشید تا شش نکنه اساسی در خصوص یک معذرت خواهی اصولی را به شما معرفی کنیم.

  بیشتر بخوانید...
Showing 1 to 3 of 3 (1 Page)

فهرست

حساب کاربری من

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم