Blog navigation

آخرین ارسال‌ها

ارسال شده در :"2021 - "

 • معرفی جشن های باستانی ایران؛ جشن مهرگان
  معرفی جشن های باستانی ایران؛ جشن مهرگان
  314 بازدید

  برگزاری جشن و آیین های مذهبی- فرهنگی در همه کشورهای دنیا و بین همه ملتهای جهان وجود داشته است و ایرانیان نیز با توجه به فرهنگ عمیق و تاریخ کهنی که دارند، در طول سال جشن ها و آیین های مختلفی را در تقویم خود می بینند. تقویم ایرانیان پیش از هخامنشیان دارای دو فصل تابستان بزرگ و زمستان بزرگ بود که نوروز جشن آغاز فصل تابستان و شروع گرما و مهرگان جشن آغاز فصل زمستان و روزهای سرد سال بود. از همین رو مهرگان مهمترین جشن نیاکان ما بعد از عید نوروز بود. این جشن در واقع با اعتدال پاییزی- برابری زمان روز...

  بیشتر بخوانید...
 • به مناسبت روز جهانی صلح؛ هدیه دادن در تعاملات سیاسی
  به مناسبت روز جهانی صلح؛ هدیه دادن در تعاملات سیاسی
  156 بازدید

  هدیه دادن رفتاری است که وابستگی خاصی به نوع رابطه ندارد. رفتاری که بین هر دو انسانی می تواند اتفاق بیفتد، فارغ از اینکه آنها با هم چه نسبتی دارند و نوع رابطه آنها خونی است یا کاری؟ بی شک وقتی که هدیه دادن این چنین گستره تعاملات انسانی را در بر می گیرد، جای تعجب نیست که در عرصه سیاست که یکی از مهمترین عرصه های کنش بشری است شاهد بروز این رفتار باشیم.

  بیشتر بخوانید...
 • فرهنگ هدیه دادن در شرق آسیا
  فرهنگ هدیه دادن در شرق آسیا
  364 بازدید

  هدیه دادن رفتاری بینافرهنگی است  که در تمام کشورهای دنیا با هر فرهنگ و سطحی از پیشرفت شاهد آن بوده ایم و خواهیم بود. در فرهنگ ‌های مختلف هدیه دادن نشانه محبت و احترام به شخص مقابل است. هدیه دادن رفتاری حاکی از ادب است که با هدف مستحکم کردن روابط انسانی در شکل های مختلف آن بروز می کند.از روابط خانوادگی تا کاری، اداری و سیاسی همگی به گونه ای هستند که هدیه دادن بخش جدایی ناپذیر آن است و زمینه های عمیقتر شدن رابطه و پایداری آن را فراهم می کند. با تمام گستردگی و جهان شمولی هدیه دادن اما هر کشوری...

  بیشتر بخوانید...
 • معرفی جشن های باستانی ایران؛ جشن امردادگان
  معرفی جشن های باستانی ایران؛ جشن امردادگان
  188 بازدید

  برگزاری جشن های باشکوه، هدیه دادن، شادی و پایکوبی بخشی از فرهنگ زندگی ایرانیان باستان بوده است. ایرانیان در هر ماه حداقل یک جشن برگزار می کردند و همه مردم با شور و اشتیاق فراوان در این جشن ها شرکت کرده، آداب و رسوم آن جشن را بر پا می داشتند با هدیه دادن و پخت غذاهای متنوع و شیرینی های خوشمزه آن را پاس می داشتند. یکی از این جشن ها، جشن امردادگان است که در روز هفتم مردادماه هر سال برگزار می شده است. امروز به بررسی این جشن باشکوه باستانی و آداب و رسوم آن می پردازیم.

  بیشتر بخوانید...
 • چگونه یک سالگرد ازدواج به یادماندنی برای همسر خود بسازید؟
  چگونه یک سالگرد ازدواج به یادماندنی برای همسر خود بسازید؟
  232 بازدید

  بهترین برنامه برای برگزاری جشن سالگرد ازدواج چیست و چگونه می توانیم در روز سالگرد ازدواجمان خاطره ای بی نظیر و به یاد ماندنی برای همسر خود رقم بزنیم. خرید هدیه مناسب و خاص، برنامه ریزی یک سفر مفرح، انتخاب یک رستوران شیک با غذاهای خوشمزه گوشه ای از برنامه هایی است که می توانید برای به یادماندنی شدن سالگرد ازدواج خود برای همسرتان ترتیب دهید. اگر شما هم به تاریخ سالگرد ازدواجتان نزدیک می شوید بهتر است این نوشته را بخوانید.

  بیشتر بخوانید...
Showing 1 to 5 of 5 (1 Page)

فهرست

حساب کاربری من

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم